MEDYCZNA · KRIOLIPOLIZA ZOBACZ TEŻ CRISTAL
About

Kriolipoliza CRISTAL Pro

Producentem aparatu do kriolipolizy CRISTAL Pro jest  francuska firma Deleo Medical. Deleo Medical zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń do kriolipolizy medycznej oraz diod LED wysokiej mocy dla sektora medycyny estetycznej. Dzięki 10-letniemu doświadczeniu Deleo stała się europejskim liderem eksportującym wyroby medyczne do ponad 35 krajów na całym świecie. Reprezentuje najwyższe europejskie standardy dotyczące technologii medycznych.

Urządzenie do kriolipolizy CRISTAL PRO wykorzystuje najnowszą technologię systemu chłodzenia (podwójne zasilanie) co zapewnia szybkie osiągnięcie zadanej temperatury i utrzymanie jej na stałym poziomie przez cały czas trwania zabiegu.  Aparat CRISTAL PRO ma wbudowane najbardziej zaawansowane funkcje kontroli parametrów zabiegu, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta.

Co to jest kriolipoliza CRISTAL Pro?

Medyczna kriolipoliza CRISTAL Pro to procedura powodująca krystalizację komórek tłuszczowych na skutek działania niskiej temperatury. Dzięki odpowiednio zaprogramowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, następuje jej selektywne uszkodzenie, bez ryzyka dla tkanek otaczających (w tym: skóry właściwej i naskórka). Po zakończeniu procesu chłodzenia, martwe adipocyty są trwale usuwane w naturalnym procesie fizjologicznym. W kilka tygodni po sesji następuje poprawa kształtu sylwetki.

Kriolipoliza jest nieinwazyjna i nie wymaga znieczulenia – zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Jest bezpieczna i skuteczna, oraz posiada bogatą literaturę kliniczną.

Dla kogo zalecany jest zabieg kriolipolizy CRISTAL  Pro?

CRISTAL  Pro pozwala na poprawę sylwetki na wielu obszarach zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Główne walory kriolipolizy CRISTAL Pro

Delikatna i bezbolesna

Delikatna i bezbolesna

Przywracająca naturalny, harmonijny kształt ciała, bez zabiegu chirurgicznego

Przywracająca naturalny, harmonijny kształt ciała, bez zabiegu chirurgicznego

Bezpieczna
i skuteczna

Powoduje trwałą utratę<br />
niechcianych fałdów tłuszczowych

Powoduje trwałą utratę
niechcianych fałdów tłuszczowych

About
Cristal

Opis urządzenia

System CRISTAL PRO, Aplikatory CRISTAL PRO

System CRISTAL PRO przeznaczony jest do usuwania miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, na dużych i małych obszarach. Aplikatory zostały tak zaprojektowane, by idealnie dopasowywały się do indywidualnej budowy ciała, oraz aby zapewniały maksimum komfortu podczas zabiegu.

Cristal PRO to system najnowszej generacji, w którym zastosowano unikalne rozwiązanie „Soft Comfort”, zwiększające skuteczność, komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Wykorzystanie cieczy chłodzącej zamiast modułów TEC, oraz sferycznego kształtu aplikatora (360⁰), zapewnia bardziej równomierne schładzanie obszaru ciała, oraz umożliwia obniżenie temperatury w trakcie zabiegu do -12⁰C co znacząco zwiększa ilość usuwanej tkanki tłuszczowej.

Równoczesna praca 4 aplikatorów

System CRISTAL PRO umożliwia jednoczesne działanie w 4 obszarach zabiegowych, np. na wewnętrznych i zewnętrznych częściach obu ud.

Zintegrowane USG

Wbudowany ultrasonograf umożliwia wizualizację oraz dokładny pomiar tkanki tłuszczowej przed i po zabiegu.

7 typów aplikatorów

System CRISTAL PRO oferuje szeroki wachlarz aplikatorów dopasowanych do różnych obszarów ciała: mały lub duży brzuch, bryczesy, boczki, wewnętrzne uda, oraz do małych obszarów, takich jak: podbródek, ramiona, czy kolana, gdzie nadmiar tkanki tłuszczowej jest szczególnie trudny do usunięcia.

Cristal

Zabieg CRISTAL - pytania i odpowiedzi

Kiedy można wykonać zabieg CRISTAL?

Zabieg można wykonywać przez cały rok. Nie ma ograniczeń dla opalonej skóry, ani ograniczenia wiekowego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zawsze jednak trzeba skonsultować zabieg z lekarzem pod kątem indywidualnych przeciwwskazań.

Jak długo trwa zabieg CRISTAL?

Zabieg z Cristal® trwa od 40 do 90 minut, w zależności od obszaru i wskazań. Równocześnie można wykonać go na dwóch (CRISTAL®) lub czterech (CRISTAL® PRO) obszarach ciała. W czasie trwania zabiegu, można się zrelaksować, czytać książkę, słuchać muzyki lub serfować po internecie.

Czy po zabiegu CRISTAL można kontynuować normalne zajęcia?

Po zabiegu CRISTAL® nie jest wymagana żadna rekonwalescencja. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Czy kriolipoliza medyczna CRISTAL® jest bezpieczna? Czy jest bolesna ? Czy są efekty uboczne?

Terapia CRISTAL® jest nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna. Ta technika jest selektywna – jej działanie ogranicza się do komórek tłuszczowych i nie wpływa na żadne inne otaczające tkanki. Na obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, które zwykle znika w ciągu kilku godzin lub w ciągu kilku dni.

Po jakim czasie jest widoczny efekt?

Nie ma natychmiastowych rezultatów, ponieważ komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane przez układ limfatyczny. Efekt jest widoczny około 4-6 tygodni po zabiegu i poprawia się w ciągu następnych 3-6 miesięcy.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Wyniki różnią się w zależności od pacjenta, ale generalnie zaleca się przeprowadzenie jednego lub dwóch zabiegów. Dodatkowo ważne jest utrzymanie zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Jak wygląda zabieg CRISTAL Pro?

Efekty zabiegu kriolipolizy CRISTAL Pro

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT CRISTAL PRO